Umowa kupna sprzedaży samochodu

Właśnie sprzedałeś lub kupiłeś samochód ? Czy dopiero nosisz się z takim zamiarem ? Przygotuj się do tego odpowiednio. Zanim sporządzisz umowę kupna sprzedaży powinieneś pamiętać jakie informacje muszą być w niej zawarte.

Dane stron zawartych w umowie

Pierwszym rodzajem danych są informacje o sprzedającym i kupującym pojazd tj : imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz do wyboru numer PESEL lub seria u numer dowodu osobistego. Warto na tym etapie wzajemnie sprawdzić dane zawarte w dowodzie osobistym ponieważ zdarzają się przypadki nieuczciwych kupujących i sprzedających którzy robią to na przysłowiowego „słupa”

Dane identyfikacyjne auta

Kolejnym krokiem jest wpisanie pełnych danych auta tzn :

  • numer rejestracyjny, nr VIN oraz rok produkcji.
  • Wynagrodzenie
  • Musisz również pamiętać o tym że umowa nabierze swojej mocy prawnej jeżeli będzie kompletna, więc pamiętaj o wpisaniu kwoty za pojazd.
  • Poznaj ofertę skup aut Ciechanów

Data sporządzenia oraz podpisy

Pamiętaj o wpisaniu daty oraz miejsca sporządzenia umowy, jest to bardzo ważny i często pomijany punkt. Dopilnuj również złożenia podpisów na każdym egzemplarzu umowy, w przypadku występowania współwłaściciela na pojeździe jego dane i podpis są konieczne w umowie.

Zapisy dodatkowe:

Umowa może również zawierać zapisy mówiące o stanie technicznym pojazdu, wszelkich usterkach które wykryłeś przy zakupie lub sprzedaży np. : kupujesz auto z uszkodzonym silnikiem to warto taki zapis dodać do umowy. Warto również ująć zapis o przebiegu auta i okresie polisy OC. Umowa powinna również zawierać wpis o odpowiedzialności za uszkodzenia auta i wady , pamiętaj jednak że nawet kiedy wykluczysz odpowiedzialność z tytułu rękojmi, istnieje możliwość roszczenia z tytuły innych wad pojazdu więc warto poinformować stronę umowy o wszelkich znanych Ci usterkach auta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *